Oticon Opn IP68

Oticon Opn, sürekli olarak 360° ses duymanızı sağlayan yeni bir işitme cihazıdır. Önceki nesline göre 50 kat daha hızlı çalışan teknolojisi sayesinde Oticon Opn, nerede olursanız olun gürültüyü azaltmadan önce çevredeki tüm sesleri tarar.

Geleneksel teknoloji

Restoran gibi kompleks ve zorlu ortamlarda tek bir sese odaklanarak (ör. konuşan tek bir kişiye) çalışır. Diğer konuşmalar ve gürültü gibi tüm diğer sesleri azaltarak kullanıcıyı dar ve yapay bir dinleme deneyimi sağlar.

Oticon Opn teknolojisi

Çok daha hızlı gerçekleşen işlemler, çevredeki tüm sesleri sürekli olarak analiz eder. Konuşmaları birbirlerinden ayırarak ve diğer gürültüleri azaltarak, 360 derece çevreleyen doğal bir ses oluşturur. Birden çok konuşmacıyı işitebilir ve istediğiniz zaman başka bir sese odaklanabilirsiniz.

Daha az efor sarf ederek daha iyi işitin ve daha fazla hatırlayın.

Esas beyinlerimizle işittiğimiz için beyninize rahat çalışabileceği doğal koşulları sağlayın.

Yapılan araştırmalar, Oticon Opn’nin sağladığı 360 derece ses sayesinde beynin konuşulanları %30 oranında daha iyi anladığını ve gürültülü ortamlarda bile işitmek için %20 daha az efor harcadığını göstermektedir. Bu sayede boşa çıkan zihinsel kapasite, %20’ye kadar daha fazla hatırlamanızı sağlar. Sağlanan açık ses ortamında beyin bir sesten diğerine, yani sesin geldiği yöne odaklanabilir.

Hangi rengi ve modeli tercih edersiniz?

Oticon Opn işitme cihazlarının teninizle veya saçınızla uyumlu olmasını sağlayabilir veya özel tasarımlı bir takı gibi öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Burada gösterilen model, Oticon Opn serisinin en küçük üyesi olan zarif ve göze batmayan mimiRITE modelidir. Ancak buna ek olarak iki farklı modelimiz daha var:

  • Bir model, sinema gibi umumi yerlerdeki özel ses sitemlerine bağlanabileceğiniz bir telecoil’a sahiptir.
  • Daha büyük olan diğer bir model, daha güçlü olmakla beraber büyük düğmesi ile LED gösterge ışığı ile kullanım kolaylığı sunar.

Dünyanıza bağlanın

İster TV’den ses akışı yapın, ister müzik dinleyin veya görüntülü aramada sohbet edin, ihtiyacını duyacağınız cihazlara bağlanmak hiç olmadığı kadar kolay; üstelik boynunuza ek aksesuar takmadan.

Zorlu işitme koşullarının üstesinden gelin

Ciddi-derin derecelerde işitme kaybı yaşayan kişiler, çevrenizdeki tüm sesleri tespit edebilmenizi ve önemli bulduğunuz ses kaynağına odaklanabilmenizi sağlayan açık ses deneyimini artık yaşayabilirler. Ayrıca en yeni kablosuz teknoloji ile donatılmış olan Opn; ebat, kullanım kolaylığı ve gücü mükemmel bir dengede sunan şık bir işitme çözümüdür.